Yunanistan’da Yatırım Yapmak

Yunanistan Oturma İzni
09/24/2017

Yunanistan dünyada en eski tarihi kökene sahip olan ülkelerden birisi. Eşsiz doğa güzelliklerine sahip olan bu ülke aynı zamanda coğrafi olarak da dünya üzerinde stratejik bir konuma sahiptir. Türkiye ile komşu olması nedeni ile kültürel yapı olarak Türk insanına çok benzer tarafları bulunmaktadır. Yunanistan Avrupa Birliği gibi güçlü bir oluşumunda üyesidir.

 

Geçtiğimiz yıllarda tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik krizden en çok etkilenen ülkelerden birisi de Yunanistan oldu. Bu krizden kurtulabilmek için değişik yollara başvuran Yunanistan, yurtdışından ülkesine yapılacak yatırımlar için birçok destek vermektedir. Bu durum da Yunanistan’da yapılacak yatırımların büyük bir fırsat haline getirmiştir. Yunanistan’da yapılacak olan yatırımların daha cazip bir hale getirebilmek için belirli yatırım şartları karşılığında yabancı yatırımcılara ülkesinde oturma izni vermektedir. Bu durum da Yunanistan’da yatırım yapacak olan kişilerin aynı zamanda Avrupa Birliği’nin sunduğu tüm imkanlardan faydalanabilecekleri anlamına gelmektedir.

 

Yunanistan’da Yatırım Yapmak Size Ne Kazandırır?

 

Yunanistan ekonomik krizden çıkmak ve ülkesine yurtdışından çok daha fazla yatırım çekebilmek için Yunanistan’da yatırım yapacak olan kişilere birçok fırsat sunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

 

  • Ekonomik kriz nedeni ile düşen gayrimenkul fiyatları Yunanistan’da yapılacak olan yatırımları daha karlı hale getirmektedir.
  • Yunanistan’da yatırım yapan kişilere, eşlerine ve 21 yaşından küçük çocuklarına oturum izni verilmesi.
  • 250.000EUR üzeri yatırımlara oturum izni veren Yunanistan Avrupa Birliği üyesi olduğu için Avrupa Birliği’nin sunduğu tüm imkanlardan kolayca yararlanabilme imkanı sunulmaktadır.
  • Yunanistan insanlara konforlu bir yaşam sunmaktadır. Kalabalıktan uzak, gürültüsüz, doğa güzelliklerine sahip, zengin tarihi ve eşsiz lezzetteki yemek çeşitliliği yatırımcıların da konforlu bir yaşam sürmesini sağlayacaktır.
  • Yunan halkının pozitif ve keyifli insanlar olması da “ev alma komşu al” atasözünü destekler niteliktedir.

 

Temel olarak bunları sıralayabilir. Yunanistan’da olumlu yaşama şartlarını saymakla bitiremeyiz. Yunanistan’da iş stresi gibi bir sorundan tamamen uzaklaşacaksınız. Zaten “SİESTA” yapması ile meşhur olan bu ülkede insanlar çalışmaktan çok dinlenmeye ve dert edinmemeye özen gösteriyorlar.

 

Yunanistan’a yatırım yaptıktan sonra avantajlarınız neler olacaktır?

 

Yunanistan Avrupa Birliği üyesi olan bir ülke olduğu için bu ülkede yaşayan insanlar Avrupa Birliği sunduğu fırsatların tamamından faydalanabilmektedir. Maddeler halinde sıralayacak olursak;

 

  • En önemli olan durumlardan birisi Avrupa Birliği üyesi olan ülkelerde yaşayan insanlara verilen Schengen Vizesine kolaylıkla sahip olup tüm Avrupa ülkelerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Oturum izni almak için Yunanistan herhangi bir kalma süresi şartının olmaması ayrıca bir kolaylık. Örneğin Yunanistan’dan sonra oturum izninin alınması en kolay olan ülke olan Portekiz’de bile oturum izni alabilmek için başvuru yapılan yılda 7 gün ikinci yılda 14 gün ülkede ikamet edilmesi gerekmektedir.
  • Yunanistan’da can güvenliğiniz için bir risk yoktur. Özellikle Selanik ve Atina gibi büyük şehirlerde yaşam 24 saat devam etmektedir. Ayrıca terör tehdidi içermeyen bir ülke olan Yunanistan’da halk gerginlikten uzak olduğu için küçük olaylar bile neredeyse yok gibidir.
  • Yunanistan yükseköğretim konusunda hem kamu hem özel sektör tarafından büyük destek almaktadır. Bu nedenle ülke de eğitim tamamen ücretsizdir. Özel okullara ve üniversitelere gerek duyulmamaktadır.

 

Yunanistan’da yatırım yapmaya karar verdikten sonra daha karlı bir yatırım yapmanızı sağlamak ve bu işlemleri yapmanızı daha da kolaylaştırmak için Greek Investment daima yanınızda olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir